Therme Maris Kaplıcaları

10 ay önce, Muğla Kaplıcaları


Therme Maris Kaplıcaları


DOĞANIN MUCİZESİNİ YAŞAYIN

Ege ve Akdenizin birleştiği çok özel bir doğal yaşam alanında bulunan Thermemaris Thermal & Spa Resort Otel, Termal suların beslediği gölde yaşayan ve buranın gerçek sahipleri olan Nil Kaplumbağaları ile birlikte sizi eşsiz bir sağlık ve gençlik deneyimine davet ediyor. Türkiye'nin mineral yoğunluğu en yüksek termal suyu ve çamuruyla doğadan gelen bu mucizeyi siz de yaşayın.

 

DOĞAL YAŞAMI KORUYORUZ VE PAYLAŞIYORUZ

Thermemaris Thermal & Spa Resort Otel olarak misafirlerimiz için sadece bir termal otel hizmeti sunmuyoruz. Sizleri, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile yaptığımız işbirliği ile koruma altında bulunan Nil Kaplumbağları'nın uzun ömürlerinin sırlarından olan bu eşsiz termal suyun asırlara yayılan doğal mucizesini profesyonel ekibimizle deneyimlemeye davet ediyoruz.

<iframe allowfullscreen="" frameborder="0" height="315" src="//www.youtube.com/embed/aH39OyomakM" width="560"></iframe>
 

THERMEMARİS NİL KAPLUMBAĞALARI / TRIONYX TRIUNGIUS

Yumuşak Kabuklu. İki adet olan önkol yüzgeçlerinde üçer adet; ve iki adet olan arka ayak yüzgeçlerinde de üçer adet olmak üzere toplam 12 adet tırnakları vardır. Üç tırnaklı anlamına gelen Trionyx diye anılır.

Ataları Nil Nehrinde yaşamış olduklarından Nil kaplumbağaları denmiştir. Kirlilik nedeniyle Nil Nehrinde nesli tükenmiştir. Yaşama iksiri aşılayan ThermeMaris Gölünün şifalı sularında yüzyıllardır nesillerini sürdürüp bu gölü kendilerine mesken edinmişlerdir.

Yaşam süreleri tahmini insan ömrü kadardır. Ancak ThermeMaris gölündekiler 100 yılın üzerinde yaşamaktadır. Gelişmişleri 50 kg, boyu 120 cm civarındadır. Üstü yeşilimsi – kahverengi ve küçük yuvarlak sarı lekelidir. Karnı kirli beyaz – grimsidir. Başının ucunda yumuşak kısa bir hortumu vardır. Havayı sudan çıkmadan hortumuyla alır. Parmak aralarında zar bulunur. Tüm Dünyadaki sayıları 1000 adet civarındadır.

Normal şartlarda insanlara zarar vermezler. ThermeMaris konukları onlara yaklaştığında, konuklara doğru gelirler. Sandal ile Gölde gezinti yapan konukları takip ederek başlarını sevdirmek isterler.Sucul hayvanlarla beslenir. Mayıs – Ağustos aylarında 2 – 3 defa toplam 20 – 70 yumurtayı sahilde açtığı çukurlara bırakır. 45 – 60 gün sonra yavrular çıkar. 6 – 7 sene sonra yetişkin olurlar.


 

Türkiye'de Dalaman ve Dalyandan Hataya kadar Akdeniz sahillerinde Nehir ağızlarında yaşarlar. USA, Washington 3 Mart 1973 tarihinde yayınlanan ve 01.07.1975 tarihinde yürürlüğe giren Uluslararası deklarasyona göre bu kaplumbağalar koruma altındadır.

ThermeMaris gölü suyunun ve çamurun sihiri onlara sonsuz bir güç ve enerji vermektedir.
Başka ortamlarda yaşamış ve yaşamakta olan Trionyx Kaplumbağaları yılda 1 defa yumurtlamalarına rağmen Thermemaris Gölündekiler yılda 4-4 defa yumurtlamakta; ve DAHA UZUN ÖMÜRLÜ OLMAKTADIRLAR.

Bu da gösteriyor ki, ThermeMaris gölünün şifalı su, peloid, yosun ve diğer içeriğinin canlı organizmalar üzerinde, üreme fonksiyonu ve uzun yaşam için çok olumlu etkileri vardır.

EKO, STANDART VE DENİZ & GÖL MANZARALI

Thermemaris Thermal & Spa Resort Hotel’de 1 Thermal VIP Chalet, 1 King Suite, 14 Junior Suite, 15 villa odası olmak üzere toplam 90 oda bulunmaktadır. Tüm standart odalarımızda merkezi klima, minibar, uydu TV, safe box, direkt telefon, duş, bazı odalarda küvet ve balkon ve 3. katta 12 odadaki banyolarda ve balkonlarda termomineralli su ve kullanma suyu vardır.


 

KÜKÜRTLÜ SUYUN İPEKSİ DOKUNUŞU

Thermemaris Thermal & Spa Resort Spa Otel, Türkiye'nin en yoğun çıkışlı 28 termal kaynağına
ev sahipliği yapmaktadır. Suyun getirdiği mucizevi iyileşme, sağlık ve bakım kürleri ister otelin açık isterse özel tesislerinde misafirlerimizin hizmetindedir. Tesisteki termal suyun sıcaklığı yazın 28, kışın 27 °C'dir. Tesis bünyesinde yer alan kükürtlü doğal su ve yosunla dolu olan göl, yaz-kış ipeksi dokusuyla cildinizi sardığında farkı hissedeceksiniz.
 

MASAJ VE UYGULAMALAR


Klasik Cilt Bakımı El ve Ayak Parafin, El Bakımı Parafin, Yüz masajı, Erkek Cilt Bakımı, Yüz parafin (Kuru cilt), Yosun Maskesi (Yağlı Cilt), Göz Bakımı, Aroma Banyosu, Afüzyon Duş, Dört El;Çamur Banyosu + Afüzyon Duş, Vücut Peeling, Çamur Kapsülü, Parafin Sarmalama, Çamur Sarmalama, Yosun Sarmalama, Jet Duş, Star Vac (1 Seans), Kangal Balık, Badem Yağlı Masaj, Solaryum, El ve Ayak Masajı, Klasik Türk Masajı, Kese & Köpüklü Masaj, Anti Selülit Masajı, Aromaterapi Masajı, Sırt Masajı, Taş Masajı, Kese Masaj, Köpüklü Masaj, El ve Ayak Masajı, Çamur Küveti ve Masaj, Hamamda Çamur Masajı.
 

GÜNÜN HER ÖĞÜNÜ DOĞAL YİYECEKLER

Doğal yaşamın getirdiği mucizeler üzerine kurulu Thermemaris Thermal & Spa Resort Otel'in mutfağı da bu konseptte hizmet vermektedir. Genel olarak çevre köylerden toplanmış meyve, sebze ve doğal malzemelerle yapılmış sağlıklı ve organik yiyeceklerden oluşturulan bir menü misafirlerimizin damak zevkine sunulur. Geniş salata barı, diyete ve tedaviye yönelik özel menüleri damak tadına düşkün konuklarımızı memnun edecektir.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap